Faceci wolą zołzy:)

Ciągle brakuje Ci czasu dla siebie? Właściwie to nic dla siebie nie robisz, tylko dom, praca, dzieci, mąż, próbujesz wszystkich zadowolić…

Odpuść sobie

I tak zadowolić wszystkich się nie da, a Ty będziesz wrakiem człowieka. W wieku 40 lat będziesz wyglądać na 50! Zmęczona, podeptana, bez blasku w oczach.

Co chcesz z życia tylko dla siebie?

Na pewno miałaś marzenia, może ciągle je masz, ale za mało odwagi i czasu na ich realizację. Zastanów się jednak czy żyjąc tak jak żyjesz jesteś szczęśliwa? Kto powiedział, że będąc matką, żoną, masz siebie odsunąć na dalszy plan? Dalej masz takie sama prawa, a więc do dzieła!

Dzieci to nie święte krowy

Naucz dzieci, że potrzebujesz czasu dla siebie, choćbyś nic nie robiła, to masz do tego prawo tak samo jak one. Niech się czymś same zajmą w tym czasie i nie zawracają Ci głowy z każdą duperelą. Na początku jest to trudne, ale jeśli nie postawisz granic to Cię rozniosą i nic z Ciebie z czasem nie zostanie. Pokażesz im w ten sposób, że też jesteś człowiekiem i jak każdy inny człowiek masz swoje potrzeby, z czasem wzbudzisz w nich podziw i szacunek. Zastanów się jaki model rodziny wyniosą z domu. Czy taki, że to kobieta musi zadbać o wszystkich czy taki, że każdy członek rodziny ma takie same prawa i obowiązki.

Faceci wolą zołzy

Na pewno nie raz się nad tym zastanawiałaś albo chociaż słyszałaś, że faceci wolą zołzy. Niestety jest w tym wiele prawdy. Myślisz, że jak będziesz miała wychuchane mieszkanie, uprasujesz mężowi koszule, podstawisz mu mu pod nos ciepły obiadek, będzie Cię kochał do grobowej deski? A czy bez tego też będzie Cię kochał? Może zrób taki test:) Wielce prawdopodobne, że nawet nie docenia tego co robisz i ile pracy Cię to kosztuje, ale nie daj Boże jak wróci z pracy i nie będzie obiadu, od razu zauważy:)

A teraz wyobraź sobie odwrotną sytuację, nie przejmujesz się aż tak bardzo porządkiem, ogarnięte, ale bez przesady, obiad dla męża też nie jest żadną normą, ale postanawiasz, że dziś super posprzątasz i zrobisz mężowi obiad. Wiesz co się stanie? Mąż nie będzie mógł wyjść z podziwu ha ha.

Miej własne pasje

W zdecydowanej większości faceci bardziej szanują kobiety, które mają swoje własne pasje i coś do powiedzenia. Nawet jeśli twoje zajęcia będą się wiązały z tym, że nie będziesz miała czasu na niektóre obowiązki domowe, kochający mąż powinien to zrozumieć. Jeśli nie, będzie musiał się przyzwyczaić:)

Podział obowiązków

A teraz jak myślisz? Mąż woli wychuchane mieszkanie czy jak Ty jesteś wychuchana?☺ Uwierz mi, że jeśli go przywitasz z uśmiechem i całusem i będziesz wyglądała bosko, cała reszta nie będzie miała dla niego znaczenia:) Dlatego znajdź czas dla siebie, żebyś była piękna i wypoczęta, zrelaksowana, zadbana, wtedy mąż zgodzi się na każdy podział obowiązków:)

Bez wyrzutów sumienia

I nie wyrzucaj sobie, że nie spędziłaś całego popołudnia na zabawie z dziećmi albo, że drugi dzień z rzędu masz to samo na obiad. Nikt nie jest ideałem, co większa wcale nie warto nim być. Bądź sobą nieidealną, ale szczęśliwą, uśmiechniętą, czasem nieprzewidywalną. Dla dzieci nie ma większej radości jak widzieć uśmiechniętą mamą, która lubi się powygłupiać, potańczyć i nie przejmuje się przypalonym obiadem, a dla męża widzieć blask w twoich oczach, no chyba, że jest kompletnie ślepy:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close