Kochanie znowu zapomniałaś?

Praca z domu niewątpliwie ma wiele zalet, ale rodzi tez pewne pułapki☺

Nie ma sensu tak wcześnie się zrywać:)

Człowiek z natury nie lubi się przemęczać, więc jeśli nie musi, zawsze znajdzie jakąś wymówkę i usprawiedliwienie. Ja na przykład wiem, że nie muszę rano wstać, żeby się wyszykować do pracy i do niej dojechać, więc przeciągam drzemkę bardzo długo. Czasem sama jestem w szoku, że potrafię tak długo spać! ha ha, więc już sobie nastawiam budzik, żeby nie wstawać o 12.00☺

W zasadzie w piżamie jest wygodnie:)

Skoro nie trzeba się szykować, to i po co się ubierać:) wstaję, robię sobie kawę, śniadanie i zasiadam do kompa. Siedzę w piżamie w zasadzie dopóki nie muszę gdzieś wyjść. Jeśli nie idę na siłownię i pierwsze moje wyjście z domu jest wyjazdem po dzieci, siedzę w tej piżamie czasem do 14.00. Ostatnio mój syn niespodziewanie wrócił sam do domu i się trochę zdziwił, że ja jeszcze w piżamie:) Przyznaję, że trochę głupio się poczułam☺Gdy nie miałam dzieci w ferie przez 2 dni siedziałam w tej piżamie do wieczora, niesamowite jak ten czas szybko leci jak się lubi to co się robi:) Gdy mąż wieczorem wrócił z pracy, to nie wiedział, czy ja jeszcze w piżamie czy już w piżamie:)

Spokojnie mam jeszcze dużo czasu:)

Zanim wstanę, zrobię sobie kawę, poprzeciągam się, bo przecież na wszystko mam czas:) nagle okazuje się, że cholera strasznie jest już późno. Muszę wtedy włączyć turbodoładowanie, żeby się wyrobić ze wszystkim co zaplanowałam zrobić. Czasem jak się zapracuję to też tracę poczucie czasu i sama się dziwię, jak ten czas szybko zleciał:) Dziwne, że pracując na etacie jakoś dłużył się w nieskończoność ha ha.

Na kanapkach można przeżyć:)

Nie lubię odrywać się od komputera, gdy już jestem sama w domu, więc również nie lubię tracić czasu na długie stanie przy garach, dlatego staram się robić mało czasochłonne posiłki, a czasem nie zdążam w ogóle zrobić obiadu i trzeba wtedy wymyślić coś na szybko. Niestety starsze dzieci nie chcą jeść obiadu w szkole, bo bym miała problem z głowy:)

Nie ma aż takiego bałaganu:)

Praca bardzo mnie wciąga, więc nawet jeśli mówię sobie, że popracuję tylko chwilę, a potem ogarnę dom, to jakoś za cholerę nie mogę się oderwać:) A gdy nawet najdzie mnie ochota na sprzątanie, to jak na chwilę usiądę do pracy, szybko mi przechodzi:)

Kochanie znowu zapomniałaś?

Jak już siedzę przy komputerze moja podzielność uwagi jest niewielka, więc zapomnę, że np. mam coś na kuchni, ale to w sumie taki drobiazg:) Staram się już nie gotować w tym czasie, bo szkoda tych garnków i patelni. Zapominam niestety również o niektórych rzeczach, które „zlecił” mi mąż przed wyjściem do pracy, ale kiedy wraca z pracy już się nawet nie dziwi, tylko stwierdza „Kochanie znowu zapomniałaś?”:) On naprawdę musi mnie kochać ha ha. Tak jak w tym dowcipie kolega mówi do kolegi – ale Ty musisz kochać tą swoją żonę, na co ten odpowiada: no muszę…

Praca w zasadzie nigdy się nie kończy

Wieczorkiem kiedy teoretycznie miałam nie pracować mimo wszystko zaglądam na chwilę do telefonu czy komputera, coś przeczytam, coś odpiszę. W trakcie wspólnego oglądania filmu sprawdzam wiadomości, co jest irytujące dla otoczenia, głównie dla męża:) więc staram się powstrzymywać, ale nie jest to takie łatwe:) Dobrze, że od niedawna ma swoje hobby, jazdę na rowerze, więc głownie wieczorami kręci☺ a ja mogę pracować bez wyrzutów i z kolei nie kręcić, że wyszłam do kuchni tylko po przekąski a nie sprawdzać pocztę:)

1 myśl w temacie “Kochanie znowu zapomniałaś?

  1. Fajne …. 😀

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close