Mamo jeszcze wszystko przed Tobą:)

My kobiety często tak się troszczymy o wszystkich innych, że o sobie zapominamy. A potem dzieci dorastają i wydaje nam się, że już jest za późno, żeby zrobić coś dla siebie, np. zmienić zawód albo dopiero rozpocząć swoją zawodową przygodę. Tym czasem nic bardziej mylnego! Świat na Ciebie czeka:)

Co Ci w duszy gra?:)

Często jest tak, że miałyśmy jakieś marzenie, wizję tego co byśmy chciały robić, ale z jakichś powodów się nie zdecydowałyśmy np. ze strachu:) a gdy przyszły na świat dzieci nawet nie było czasu o tym myśleć, sukcesem było się wyspać a szczytem marzeń coś przeczytać:) Na szczęście dzieci rosną, stają się coraz bardziej samodzielne i to jest ten moment, żeby powrócić do swoich marzeń i zastanowić się co mnie właściwie powstrzymuje, bo wiek nie jest tu żadną przeszkodą:)

Kobieta jest jak wino, im starsza, tym lepsza:)

Za stara? Za stara na studia, za stara na zmianę kierunku, za stara, żeby się nauczyć nowych rzeczy? A kto tak powiedział?Moja ciocia poszła na studia podyplomowe po 50-ce i dała radę. Być znowu studentem, to jakby znowu odzyskać młodość, czyż nie?:) Poza tym często wystarczą kursy, nie trzeba iść na studia, żeby nauczyć się nowego zawodu czy zacząć prowadzić własną firmę. Tak naprawdę kobiety w wieku 40-50 lat często dopiero odkrywają swoje powołanie, zaczynają cieszyć się życiem, są bardziej dojrzałe i świadome tego, co chcą w życiu robić. Dzieci nie wymagają już ciągłej opieki i jest więcej czasu dla siebie. Żyć nie umierać:)

Nigdy nie jest za późno

Ja na przykład będąc na studiach, kiedy intensywnie też ćwiczyłam na siłowni i sprawiało mi to ogromną przyjemność, żałowałam, że nie poszłam na AWF i nie zostałam taką instruktorką fitness. Wtedy uważałam, że już jest na to za późno, a przecież wystarczyło dodatkowo zrobić uprawnienia i prowadzić sobie zajęcia, nie trzeba być po AWF:) ale wtedy wydawało mi się, że już jest za późno na zmiany ha ha. W wieku 22 lat myślałam, że jest za późno, teraz ogarnie mnie śmiech jak o tym myślę. W każdym bądź razie na przestrzeni kolejnych 18 lat od czasu do czasu wracała mi do głowy ta myśl, jakby było fajnie połączyć przyjemne z pożytecznym. Robić to co lubię i dodatkowo na tym zarabiać. I znowu zaczynam o tym myśleć. To pokazuje, że jak człowiekowi raz jakaś myśl zaświta a się jej nie zrealizuje, wraca jak bumerang:) Jak się szybko za to nie zabiorę to w końcu pozostanie mi prowadzić tylko zajęcia dla seniorów ha ha.

Jeszcze wszystkich swoich talentów nie odkryłaś!

Pojawiają się też nowe marzenia, pasje. Odkrywamy siebie na nowo tak naprawdę każdego dnia, miesiąca, roku. Jeśli tylko będziemy otwarte na nowe możliwości, widzieć szanse a nie przeszkody, możemy odkryć w sobie nowe talenty, powołania. Realizować się w sposób, który kiedyś uważaliśmy zupełnie nie dla siebie. Ale kiedyś to było kiedyś, a my się zmieniamy, dojrzewamy z czasem do pewnych rzeczy i to jest piękne. Człowiek tak naprawdę nigdy nie jest do końca ukształtowany ani skończony:)

Kluczem jest znaleźć zajęcie, od którego nie będziesz potrzebować wakacji:)

Przeżyć całe życie mając poczucie, że nie robiło się tego, co by się chciało? Pracować 40 lat na etacie i nie lubić swojej pracy, traktować jej jako karę i będąc w niej marzyć tylko o jednym- aby już stamtąd wyjść. Musicie przyznać, że to bardzo smutna perspektywa. Na szczęście nie musi tak być, nigdy nie jest późno na zmiany i na spełnianie swoich marzeń. Ja mam coraz to więcej nowych pomysłów „na starość”☺Potrzebuję jeszcze jakieś 3,4 lata, żeby Nela była bardziej samodzielna, wtedy będę mogła zrealizować jeszcze więcej pomysłów, na które brakuje mi teraz czasu. Ale wierzę, że jeszcze przynajmniej druga 40 przede mną, także powinnam ze wszystkim zdążyć:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close