A może do Grecji?:)

Któż by nie chciał podróżować i żyć ze swojej pasji?:) Udało się to mojej nowej bohaterce dzisiejszego wywiadu, Żanecie, która jako dziecko wyjechała do Grecji i tam się wychowała. Obecnie mieszka w Londynie, ale miłość do Grecji i greckiego języka sprawiła, że właśnie z nimi związany jest jej zawód. Uczy greckiego, jest tłumaczem, ale również założyła bloga, żeby przybliżyć innym kulturę Grecji. Wydaje grecko-polskie rozmówki a także sprzedaje na swoim blogu gadżety związane z Grecją. Czyż to nie jest fantastyczny pomysł na życie?:)

Żaneta jak to jest z zarabianiem na blogu w Twoim przypadku?

  • Moim głównym źródłem dochodu są tłumaczenia polsko-greckie, ale pracuję nad tym, żeby blog przejął część tych dochodów. Zaczęłam go pisać w maju 2017 roku, a w listopadzie 2018 wypuściłam pierwszy płatny e-book – rozmówki polsko-greckie pt. „Dogadaj się po grecku”. Od tamtej pory wprowadziłam kilka innych produktów cyfrowych i fizycznych, które interesują moją społeczność i mój przychód z miesiąca na miesiąc rośnie. 

A czy dużo osób chce się uczyć greckiego? Bo to raczej mało popularny język☺

  • Osoby, które chcą się nauczyć greckiego, to przede wszystkim osoby zakochane w Grecji, które planują w przyszłości się tam przeprowadzić.  Z moich obserwacji wynika, że takich osób jest coraz więcej. Na pewno nie jest to zainteresowanie na skalę języka angielskiego, ale jest całkiem spore.

Super☺ A co Cię najbardziej urzekło w Grecji?

  • W Grecji żyje się zupełnie inaczej – bardziej na luzie, spokojnie, bez stresu. Grecy mają czas na wszystko, a zwłaszcza na kawę i dobre jedzenie. Tam się celebruje życie.

Takie podejście jest mi bardzo bliskie:) a jakie miejsca poleciłabyś tam odwiedzić?

  • Miejsc do zobaczenia w Grecji jest wiele. Samych wysp jest ponad 2000, więc każdego roku można zwiedzić inną wyspę, a i tak nie wystarczy nam życie, żeby je wszystkie zobaczyć. Oprócz tych bardzo popularnych wysp polecam te mniejsze, gdzie można zaznać prawdziwego greckiego życia, np. Simi, Halki, Koufonisia. Nie są one jeszcze tak oblegane przez turystów, więc warto je zobaczyć, zanim staną się zbyt popularne.

Chętnie już bym wyruszyła w podróż do Grecji:) Jeśli Wy też to zachęcam Was najpierw do odwiedzenia bloga Żanety, aby dowiedzieć się więcej o miejscach wartych zobaczenia https://www.powiedztopogrecku.pl/ a także na jej fanpage i instagram https://www.facebook.com/powiedztopogrecku/ oraz oczywiście do zakupienia praktycznych rozmówek jej autorstwa, żeby się w tej Grecji jakoś dogadać ha ha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close